دستگاه ضدعفونی کننده دست اتمایزر CleanTech

چرا مایع ضدعفونی کننده؟

80 درصد از بیماری‌ها از تماس ناشی می‌شوند. با این حال، باید دانست صابون و آب گرم، نمی‌توانند میکروب‌ها را بکشند و تنها به جدا شدن آن‌ها از سطح پوست در هنگام شست‌و‌شو کمک می کنند. اگرچه، همین مورد نیز نیاز به دقت در شست‌وشو و نیز صرف زمان بیشتری نسبت به ضد‌فونی‌کننده‌ها دارد. هم‌چنین دمای آبی که بتواند منجر به کشتن میکروب‌ها شود، از محدوده تحمل پوست دست فراتر است و آن را خواهد سوزاند. در عوض، مایع ضدعفونی‌کننده‌ی باکیفیت، ضمن کشتن میکروب‌ها (باکتری‌ها، قارچ‌ها، و برخی از انواع ویروس‌ها)، از برخی از انواع بیماری‌ها رایج میکروبی و انتقال آن (نظیر آنفولانزا) جلوگیری می‌کند. ضدعفونی‌کننده خوب، هم‌چنین تا مدتی پس از استفاده نیز از نشستن مجدد میکروب بر روی سطح پوست پیشگیری خواهد کرد.

مایع‌های ضدعفونی‌کننده می‌توانند در عرض 30 ثانیه تا 99 درصد میکروب‌ها را از بین ببرند، و این میزان برای یک مایع مرغوب، تا 99/99 درصد پس از یک دقیقه از زمان مصرف خواهد رسید. کافی است دست‌ها را با مایع ضدعفونی‌کننده کافی (حدود 5 سی‌سی برای مصارف بیمارستانی و حدود 2-3 سی‌سی برای مصارف عادی) آغشته کرده، با حرکت دست‌ها به خوبی بین آن‌ها توزیع کنیم. ضمنا، مایع‌های مرغوب که پایه‌ای الکلی دارند پس از کمتر از 30 ثانیه از سطح دست تبخیر خواهند شد. ضمنا، محلول ضدعفونی‌کننده نیاز به شست‌وشو پس از استفاده ندارد، گرچه شستن دست‌ها پیش از مصرف مفید است.

دستگاه ضدعفونی‌کننده دست اتمایزر:

دستگاه ضدعفونی‌کننده دست اتمایزر CleanTech، ساخت شرکت آریان تجارت بوده و از تکنولوژی Atomizer به منظور اسپری‌کردن مایع‌ضدعفونی بر روی دست‌ها بهره می‌برد. این دستگاه دارای سیستم هیدرولیک و پنوماتیک هم‌زمان است و دارای یک سال گارانتی می‌باشد. نوع حسگر استفاده شده نیز، کاملاً مرغوب است. در این دستگاه، دو حالت مصرف وجود دارد؛ در حالت اول دستگاه تا زمانی که دست‌ها در مقابل حسگر قرار دارند مایع را اسپری می‌کند، و در حالت دوم، زمان اسپری‌کردن می‌تواند محدود گردد، برای مثال می‌توان مدت زمان اسپری را در حدود 2 ثانیه (که زمان مناسبی برای یک ضدعفونی عادی است) تنظیم کرد.

نباید این دستگاه را با دیسپنسرهای اتوماتیک (جای مایع دارای حسگر) اشتباه گرفت، زیرا دیسپنسرها که صرفا مایع یا ژل را می‌چکانند، قیمتی به مراتب پایین‌تر، مصرفی بالاتر، طول عمر به مراتب پایین‌تر، و خرابی بسیار بیشتری دارند. دیسپنسرها عموماً پس از مدتی استفاده، به دلیل تحلیل فنر مورد استفاده در آنها، میزان مایع بیشتری را نسبت به تنظیم اولیه می‌چکانند و البته پس از آن هم به مرور دچار نشتی می‌گردند. این موجب اسراف در مصرف مایع، و نیاز به هزینه‌ی تعمیر خواهد شد. در دستگاه استری‌هندز، با توجه به استفاده از شیر باکیفیت برقی (به جای شیر فنری)، مشکلات نشتی و بر هم خوردن تنظیم وجود ندارد و صرفه‌جویی قابل‌توجهی از این طریق صورت خواهد پذیرفت. ضمن اینکه در این دستگاه، خروج مایع به صورت اسپری حالتی پیوسته دارد و در نتیجه می توان با توجه به نیاز، میزان دقیق‌تری از مایع را مصرف کرد و همانند بطری‌های حاوی مایع یا دیسپنسرها، در هر نوبت استفاده، لزومی به دریافت حجم مشخصی مایع (که می‌تواند تا حدود زیادی مازاد نیاز باشد) نیست.

دستگاه ضدعفونی کننده دست اتمایزر

در کنار این، در بیمارستان‌ها عموماً از بطری‌های نیم یا یک لیتری مایع استفاده می‌شود که علاوه بر تولید زباله‌ی پلاستیکی، نیاز به هزینه کردن قیمت این بطری‌ها در هر نوبت است. اما در دستگاه استری‌هندز، با توجه به امکان مصرف مایع در حجم‌ها بالاتر (مثلاً 5 یا 20 لیتری)، در قیمت نیز صرفه‌جویی می‌گردد. در مجموع، دستگاه استری‌هندز می‌تواند با توجه به موقعیت استفاده، در حدود 35 الی 45 درصد صرفه‌جویی در هزینه‌ی نهایی (شامل صرفه‌جویی در مصرف مایع و نیز هزینه‌های جانبی) ایجاد کند و خرابی خاصی نیز ندارد. با توجه به قیمت مایع مصرفی، این صرفه‌جویی منجر به بازگشت سرمایه‌ی خوبی به خصوص در مورد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خواهد شد.

ویژگی ها

  • در دو مدل: دارای باتری قابل شارژ و دارای امکان اتصال مستقیم به برق
  • ولتاژ تغذیه: 12 V (مدل دارای باتری) | 115/230 V (مدل الکتریکی)
  • سرعت ضدعفونی: 3 تا 5 ثانیه
  • ولتاژ کاری: 12 V
  • ظرفیت مخزن: 1000 cc
  • جذب الکتریکی: 20 W
  • وزن: 5 Kgs